Tottenham po mendon për transferimin e Emiliano Martinez

Hugo Lloris është bërë një institucion i vërtetë në Londër dhe në moshën 34-vjeçare është ende titullari i padiskutueshëm nën portë. Reprezentuesi francez përfundon kontratën e tij në fund të sezonit dhe ende nuk ka vendosur se cila do të jetë e ardhmja e tij.

Nga drejtuesit e sportit nuk duan që unë t’i kap me këmbën e ndryshuar dhe tashmë kanë nisur punën për të gjetur një zëvendësues për kursin tjetër.

Sipas asaj që theksojnë nga Anglia, Tottenham i ka vënë sytë nga Emiliano Martínez . Argjentinasi ishte një nga nënshkrimet e yjeve të Aston Villa vitin e kaluar dhe performanca e tij ka justifikuar investimin e bërë.

Vizitorët shpërndanë rreth 22 milionë euro për transferimin dhe duket e ndërlikuar që ata do të ofrojnë lehtësira për largimin e tyre. Tani për tani kontrata argjentinase skadon në vitin 2025 dhe vlera e saj në treg do të ishte minimalisht 40 milionë euro. /albeu.com


Shtuar 31.10.2021 21:52