Tottenham po konsideron transferimin e Adama Traore

Tottenham është i interesuar për të transferuar sulmuesin e Wolves, Adama Traore.

Spanjolli ka kontratë me klubin anglez deri në vitin 2023, mirëpo ekziston mundësia që të largohet gjatë verës.

Liverpool, Chelsea, Leeds Unite dhe West Ham janë të lidhur me Traore, duke marrë parasysh paraqitjen në edicionin 2020-21 në Premierligë.

Sipas Daily Mail, trajneri i Wolves, Nuno Espirito Santo dëshiron të rikbashkohet me ish lojtarin e Barcelonës dhe Ëolves janë të hapur për shitjen.

“Ujqërit” kërkojnë në këmbim 45 milionë euro shkaku i situatës së kontratës.

Ndërkohë, klubet spanjolle kanë hequr dorë nga transferimi i Traore./


Shtuar 2.08.2021 19:02