Tottenham nxjerr në shitje Dele Alli, dy klube angleze i vihen pas

Dele Alli pritet të largohet nga Tottenham Hotspur pas shtatë viteve të kaluara tek kjo skuadër.

Mesfushori anglez nuk është më një lojtar i paprekshëm te Spurs dhe vlera e tij ka rënë jashtëzakonisht shumë në vitet e fundit.

Trajneri i ri i Tottenham, Antonio Conte nuk e ka në planet e tij dhe Spurs e kanë nxjerr në shitje mesfushorin anglez.

Sipas asaj që ka raportuar Eurosport, largimi i Dele Alli nga ‘Gjelat’ do të ndodh qysh në afatin kalimtar të janarit.

Dy skuadrat elitare angleze, Newcastle United e West Ham United janë në garë për Dele Alli, por ai ndiqet edhe nga Paris Saint Germain.

Gjithsesi dëshira e lojtarit është të qëndroj në Ligën Premier dhe skuadra favorite për t’i marrë shërbimet e tij po shihet Newcastle.

Spurs nga ana tjetër janë në pritje të një oferte prej 30 milionë euro për të hequr dorë nga mesfushori ofensivë.

25-vjeçari këtë edicion me fanellën e Spurs ka zhvilluar 16 ndeshje, ku ka realizuar dy gola dhe ka bërë një asistim.


Shtuar 23.12.2021 09:18