Tifozët futen në fushë për të goditur lojtarët, gjendet edhe një thikë (VIDEO)

Një thikë u hodh në fushë pasi tifozët e çmendur të Sao Paulos pushtuan fushën dhe u përballën me lojtarët e kundërshtarit përpara se të ndaloheshin nga lojtarët heroikë të ekipit të tyre të shtunën mbrëma.

Mbështetësit e ‘egër’ vrapuan në bar gjatë humbjes 1-0 të ekipit të tyre U-20 ndaj Palmeiras në Arena Barueri në Sao Paulo dhe arbitri u pa duke mbajtur armën vdekjeprurëse lart vetëm disa sekonda më vonë.

Loja ishte thellë në kohën e ndërprerjes së pjesës së dytë kur telashet filluan të derdheshin në fushë.

Palmeiras ishte duke udhëhequr gjysmëfinalen e Kupës së Futbollit për Junior Sao Paulo, ndërsa një burrë kapërceu barrierat në tribuna dhe mori rrugën drejt lojtarëve.

Pati një përballje me disa nga skuadra e Palmeiras përpara se të ndërhynin disa yje të Sao Paulos.

Dhe më pas një tjetër mbështetës i Sao Paulos erdhi nga këndi i stadiumit përpara se numri 9-të i ekipit të tij të shihej me zemërim duke i bërë me gjeste që të ndalonte.

Dhe në skena shumë shqetësuese, vetëm disa sekonda më vonë arbitri mund të shihej duke u larguar nga fusha duke mbajtur lart një thikë të zezë.

Mbrojtësi i Palmeiras, Lucas Freitas u përball me një nga tifozët dhe foli me autoritetet pas ndeshjes.

Oficeri i DRADE (Stacioni i Policisë për Shtypjen e Krimeve të Intolerancës Sportive) Cesar Saad tha se ai besonte se arma ishte hedhur në sipërfaqen e lojës nga tifozët pas portës.

Ai tha: “Në kohën e pushimit, dy tifozë pushtuan fushën, njëri prej tyre u ngjit dhe sulmoi fizikisht një atlet të Palmeiras, dhe tifozi i dytë u ndal nga vetë lojtarët e São Paulo.

“Në të njëjtin moment disa sende janë hedhur në fushë.

“Ne u përpoqëm të identifikonim pamjet nga shtypi dhe tifozët, kamerat e stadiumit dhe pas shumë analizave, duke dëgjuar gjyqtarë dhe sportistë, kuptuam se bashkë me objektet e tjera, thika ishte hedhur në fushë.

“Është e dukshme që i takon Policisë Civile të zbulojë se si ka përfunduar kjo thikë brenda stadiumit, kush ka bërë kontrollin, si është bërë, në cilën derë ka hyrë tifozi.

“Gjithçka do të hetohet nga policia./h.ll/albeu.com

@tuttibatista Que doidera! 2 torcedores invadiram o campo na @copinha ! #copinha22 ♬ som original – TUTTI

@tuttibatista Jogadores do @palmeiras saindo correndo e escoltados do 🏟🔥😬 #copinha22 ♬ som original – TUTTI

Shtuar 23.01.2022 13:42