Theo Hernandez kërkon 4 milionë euro për të rinovuar

Theo Hernández është bërë gjatë sezoneve një shtyllë themelore në Milano dhe vazhdimësia e tij tani është një prioritet. Ish-lojtari i Real Madridit është padyshim një nga mbrojtësit më të fortë në Evropë dhe klube si PSG kanë pyetur tashmë për të.

Kontrata e ndërkombëtarit francez skadon në qershor të vitit 2023 dhe nga klubi rossonnero tashmë është ogruar një ofertë për të cilën do të dyfishonin pagën prej 1.5 milionë euro që ai merr aktualisht.

Theo do ta kishte refuzuar propozimin e parë duke e konsideruar të pamjaftueshëm dhe është se ai tashmë e ka bërë të qartë se synon të fitojë të paktën 4 milionë euro neto në sezon. Nga ana e tij, Maldini, drejtori sportiv i Milanit, nuk dëshiron ta shtyjë këtë çështje përtej janarit të ardhshëm dhe po përgatit një propozim të ri që është më afër asaj që kërkon mbrojtësi.

Ndërkohë PSG dhe në një masë më të vogël Manchester City e ndjekin atë nga afër dhe nuk e braktisin idenë e tyre për të marrë përsipër ish-Atléticon në fund të sezonit. r.t/albeu.com


Shtuar 7.11.2021 17:19