Ten Hag është “tronditur” nga ajo që po ndodh te Man United, ai nuk e priste këtë, megjithëse studioi situatën në klub

Një gazetar i Manchester United thotë se Erik ten Hag është seriozisht i pakënaqur me atë që po ndodh në klub dhe mund të largohet nga klubi nëse situata nuk përmirësohet.

Pavarësisht një turneu premtues para-sezonal, ndeshjet e para të Premierligës nën drejtimin e trajnerit holandez ishin jashtëzakonisht të pasuksesshme, dhe tani Djajtë e Kuq janë në vendin e fundit në renditje.

Humbja e Manchester United në raundin e parë në shtëpi ndaj Brighton u përkeqësua nga një humbje poshtëruese 4-0 ndaj Brentford të shtunën. Dhe, sipas një sërë postimesh nga gazetari Tom McDermott, edhe para kësaj humbjeje të frikshme, ten Hag pati një bisedë të gjatë me shefin ekzekutiv të Manchester United, Richard Arnold, ku shprehu zhgënjimin e tij. 

McDermott thotë se ish-trajneri i Ajax është “tronditur” nga një sërë gjërash në klub, jo vetëm brenda dhe jashtë fushës.

“Ten Hag pati një diskutim të gjatë me Richard Arnold pas ndeshjes me Brighton, ku ai shprehu zhgënjimin e tij në një numër aspektesh në klub. Disa prej tyre e “trondisin”. Trajneri i Manchester United është i hutuar jo vetëm nga problemet në të gjithë fushën, por edhe në të .”

Gazetari raporton se, përkundër faktit se ten Hag e ka hulumtuar me kujdes këtë çështje përpara se të pranonte pozicionin, ai është i befasuar nga ajo që pa “prapa skene”.

Ai shtoi se ndërsa Ten Hag nuk po mendon të largohet për momentin, ekziston një ndjenjë se mendimi i tij mund të ndryshojë nëse situata nuk përmirësohet.

Pavarësisht se disa lojtarë të ekipit të parë u larguan nga Manchester United pas një sezoni të tmerrshëm në verë, klubi ka arritur të nënshkruajë vetëm tre lojtarë të rinj deri më tani. /albeu.com/

 

Shtuar 17.08.2022 20:12