Sot ndeshjet e fundit për kualifikueset “Katar 2022” (FOTO LAJM)

Sot janë ndeshjet e fundit për muajin shtator për kualifikueset e Botërorit Kaatar 2022.

Me ndeshjeve europiane, luajnë  Shqipëria dhe Kosova.Kuqezinjtë synojnë vendin e dytë teksa do presin San Marinon, ndërsa Kosova sfidon Spanjën në Prishtinë

Italia, do të tentojë t’i rikthehet fitoreve pas dy barazimevendaj Lituanisë.

Anglia, udhëton drejt Polonisë, në një nga ndeshjet më interesante të ditës.

Gjermania takohet me Islandën në transfertë, ku do jetë ndeshje e tretë nën drejtimin e Flich.

Sot luan edhe Zvicra ndaj Irlandës Veriore, në ishull, ku do synojë fitore që të jetë në garë për pozitën e parë.

Orari dhe takimet e sotme janë këto:


Shtuar 8.09.2021 11:54