Shqipëria ‘dridhet’, Kroacia bën publike listën e lojtarëve të grumbulluar për Euro 2024

Kroacia pa bërë publike listën e lojtarëve që ka grumbulluar për Euro 2024. Trajneri ka ftuar në ekip 26 lojtarë, por disa të tjerë janë edhe në pritje duke shpresuar për një festë.

Kujtojmë që ekipi ballkanas do të jetë një nga kundërshtarët e Shqipërisë në grupet e Europianit, së bashku me Spanjën dhe Italinë.

Në këtë listë nuk kishin si të mungonin yjet, duke filluar nga Josko Gvardiol i Manchester City-t dhe Josip Stanisic i Leverkusen, e deri te lojtarët e klasit botërorë siç janë, Kovacic, Luka Modric, Brozovic, Perisic dhe Kramaric.

Më poshtë do të njiheni me listën e plotë të lojtarëve të përfaqësueses kroate të grumbulluar për Euro 2024.


Shtuar 20.05.2024 17:18