‘Sy e veshë’ nga Spanja, ditë e rëndësishme për Shqipërinë më 27 maj

Shqipëria do të jetë pjesë e Euro 2024, kompeticion në të cilin merr pjesë për herë të dytë në histori. Kuqezinjtë e Sylvinhos do të përballen në grupe me Kroacinë, Italinë dhe Spanjën.

Kroacia është ekipi i parë që ka bërë publike listën e lojtarëve të grumbulluar për Europian, ndërsa Shqipëria, Italia dhe Spanja ende nuk kanë vendosur për lojtarët që do të marrin me vete në Gjermani.

Por Spanja tashmë e ka vendosur datën kur do të bëjë publike listën e lojtarëve. Është vetë Federata e Futbollit të Spanjës që me anë të një postimi në faqen zyrtare komunikon se më 27 maj në orën 11:00, lista do të bëhet publike.

Pritet që në listë të mos mungojnë yjet, me trajneri Luis de la Fuente që ka përgatitur gjithçka për t’u përgatitur me ‘djemtë’ e Sylvinhos.


Shtuar 20.05.2024 17:19