“Sampaoli më tha mund të pish, dil jashtë, bëj çfarë të duash”, imazhi befasues i Nasrit

Samir Nasri njoftoi daljen në pension vetëm një muaj më parë. Ish-mesfushori i talentuar francez ishte një nga surprizat në “Match des Heros”, një ndeshje mes legjendave të Olympique de Marseille dhe një ekipi të UNICEF, marrë nga Marca.

Ish-lojtari për Manchester City dhe Sevillas, ndër të tjera, u shfaq shumë mbipeshë dhe në një formë të dukshme të ulët.

Imazhi tashmë është bërë viral në rrjetet sociale. Në moshën 34 vjeçare, Nasri e pa vetën pa një ekip për një vit kur i dha fund kohës së tij në Anderlecht.

Çuditërisht, ish-lojtari francez  zbuloi  disa deklarata tronditëse në të cilat ai kujtoi teprimet e tij gjatë kohës së tij në Sevilla. “Sampaoli më tha: mund të dalësh, të pish, të bësh çfarë të duash”.

Nasri e ndau ekipin me legjenda si Robert Pires, Desailly, Ravanelli ose Didier Drogba dhe u mat një ekip yjesh i formuar nga UNICEF në të cilin u shfaqën figura të shquara si Abidal, Karembeu, Cambiasso, Kluivert ose Gaizka Mendieta spanjolle. /albeu.com/

Imazhi tronditës i Samir Nasrit në pension

 


Shtuar 13.10.2021 21:43