Pagë “faraonike”, Haaland pritet të bëhet lojtari më i paguar i epokës së re

Erling Haland, ylli i Borussia Dortmund, është në prag të të qenit futbollisti më i paguar i epokës së re.

Golashënuesi norvegjez është dëshira e Realit dhe shumë të mëdhenjve të tjerë, ai bëri një lëvizje të vërtetë në karrierë duke ardhur në Borussia, e cila do të jetë një trampolinë për te gjigandët.

Agjenti Mino Raiola gjithashtu dëshiron të paguajë mirë për këtë, i cili u jep dhimbje koke shumë menaxherëve të klubeve më të forta, me Ibrahimović, Donnarumma dhe shumë lojtarë të tjerë të çmuar.

Dribble ka qenë duke e menaxhuar Milanin për një kohë të gjatë për shkak të kontratës për portierin, dhe tani ai ka vendosur të luajë me Realin.

Rajola dëshiron që Haaland të jetë lojtari i parë me një milion pagë në baza javore!

Përveç kësaj, çmimi i pritur i transferimit ndryshon, besohet se nuk do të shkojë nën 150 milion euro, kështu që do të jetë një goditje serioze në xhepin e klubit që vendos ta sjellë atë.

Edhe pa bonus, shuma do të jetë marramendëse dhe është e sigurt që Holand do të tejkalojë Messin dhe Ronaldon.


Shtuar 11.04.2021 10:38

Tags: ,