Ronato Sanches është i komplikuar për Milanin

Problemi për Milanin në këtë merkato dimërore është se pas përjashtimit të disa opsioneve dhe fokusimit në nënshkrimin e Renato Sanches, kjo do të ishte praktikisht e pamundur për momentin.

Lille është mbyllur për të negociuar për pivotin portugez, të paktën deri në verë, dhe për më tepër, ata kanë nisur bisedimet me agjentin e lojtarit për të vazhduar me rinovimin e tij.

Pas një kohe në të cilën lojtari shënoi fund në Bayern, ai ka rikuperuar versionin e tij më të mirë në skuadrën franceze, gjë që ka rezultuar në disa nga klubet e mëdha në Evropë që të ndjekin nënshkrimin e tij, më i fundit është Milani.

Me kontratë deri në vitin 2023, Lille synon të sigurojë një shifër të mirë me shitjen e saj verën e ardhshme dhe në të kundërt, kur futbollisti të hyjë në vitin e fundit të kontratës, mund të largohet për më pak se 20 milion euro, kur tregu i vlerës së tij tashmë është 30 dhe në rritje. r.t/albeu.com

Shtuar 23.01.2022 20:33