Ronaldo nuk ka fluturuar me Man United për në Londër dhe ka humbur stërvitjen e sotme para ndeshjes me Fulham

Sulmuesi Cristiano Ronaldo ka gjasa të mungojë në ndeshjen kundër Fulham në kuadër të javës së 16-të të Premier League.

Sipas Manchester Evening News, portugezi nuk ka mbërritur sot në stërvitjen e Manchester United. Gazetari i gazetës Samuel Luckhurst sqaron se sulmuesi nuk ka fluturuar me skuadrën për në Londër.

Trajneri i Erik ten Hag raportoi më parë se Ronaldo ishte i sëmurë.

37-vjeçari ka bërë 10 paraqitje në Premier League këtë sezon dhe ka shënuar 1 gol. /G.D albeu.com/


Shtuar 12.11.2022 19:53