Ronaldo nuk do të jetë në posterin e yllit të Portugalisë për Kupën e Botës 2022, vendin ja zë shoku i skuadrës

Duket se kombëtarja portugeze ka gjetur heronj të rinj: Cristiano nuk është planifikuar të vendoset në posterin me yjet e Botërorit 2022.

Në Doha do të vendosen postera, organizatorët, së bashku me përfaqësuesit e vendeve pjesëmarrëse në turne, zgjedhin një lojtar nga çdo ekip (gjithsej janë 32).

Për shembull, fytyra e Brazilit ka të ngjarë të jetë Neymar, Anglia Harry Kane, Uruguai Luis Suarez, Kroacia Luka Modric, Senegal Sadio Mane dhe Kanada Alphonso Davis. Sipas ESPN, Ronaldo nuk është përfshirë në këtë listë pasi po humb statusin e tij te Manchester United. Në vend të CR7 , ata mund të portretizojnë shokun e tij të skuadrës në Manchester United, Bruno Fernandes ose mesfushorin e Liverpool, Diogo Jota, shkruan albeu.com.

Është e rëndësishme të theksohet se Argjentina gjithashtu nuk ka vendosur ende për heroin e saj, kështu që Leo Messi mund të jetë në të njëjtin pozicion si Ronaldo. /G.D albeu.com/


koment