Ronaldo kritikohet në fotografinë e fundit ku tregon “regjimin” që po i bën djalit të tij për stërvitje

Cristiano Ronaldo ka postuar një foto në rrjetet sociale me djalin ne tij – Cristiano Jr., që luan në akademinë e të rinjve të Manchester United.

Të dy po i nënshtroheshin një seance krioterapie dhe menduan të ekspozonin fizikun e tyre të skalitur.

“Kohë rikuperimi me djalin tim”, ka shkruar sulmuesi i Djajve të Kuq, i cili zakonisht i nënshtrohet kësaj praktike në fund të seancave stërvitore për të nxitur qarkullimin e gjakut dhe për të ulur lodhjen.

Disa vlerësuan qëndrueshmërinë e portugezit 37-vjeçar, i cili ishte shumë i vëmendshëm ndaj fizikut të tij, të tjerë kritikuan përpikërinë e tij të tepruar dhe përfshirjen e djalit të tij në një praktikë të pazakontë për një djalë 11-vjeçar.

Ronaldo filloi ta përdorte makinën e krioterapisë që në vitin 2013, kur ishte lojtar i Real Madridit dhe kërkoi që ajo të instalohej edhe në Manchester.

Fotoja me të birin ka mbledhur më shumë se 13 milionë pëlqime në pak orë dhe ka ngjallur shumë reagime, të cilat portugezi duket se nuk i merr seriozisht.

Shtuar 18.05.2022 20:16