Renato Sanchez do të largohet nga Lille, preferon kalimin në Premier League

Siç e kemi parashikuar prej disa javësh, Renato Sanches dëshiron të ndryshojë skenën dhe të zbresë në një klub që mund të aspirojë më lart. Lojtari dëshiron të përfundojë në një kampionat të madh qoftë në Spanjë, Angli apo Itali dhe i ka kërkuar bordit të dëgjojë ofertat për të.

Këtë verë ai ishte në listën e ngushtë të kandidatëve për t’u paketuar, por më në fund nuk erdhi asnjë ofertë për të përmbushur kërkesat franceze.

Tashmë muaj më vonë situata ka ndryshuar dhe është se nga Anglia, konkretisht Wolverhampton është i gatshëm të vendosë një shifër afër 30 milionë euro për të blerë pasimin përfundimtar.

Kjo shumë do të ishte shumë afër 40 milionë eurove të kërkuara nga Lille dhe largimi i saj nga Franca do të ishte gjithnjë e më afër . Nëse konfirmohet, do të ishte aventura e tij e dytë në futbollin britanik pas kohës së tij në Swansea dhe nënshkrimit të tij me Barcelonën, një klub që gjithashtu e dëshironte atë, do të përjashtohej plotësisht./albeu.com


Shtuar 9.11.2021 15:44