Real Madridit i ofrohet mundësia për të transferuar Harry Kane

Real Madridit i është ofruar mundësia ta blejë sulmuesit e Tottenham Hotspur, Harry Kane.

Për sulmuesin e Anglisë Kane është përfolur edhe në të kaluarën se mund të kalojë në Real Madrid dhe verën e kaluar ishte buzë kalimit në Manchester City.

Kalimi i shumëpritur i Kane në City dështoi pasi drejtuesit e Tottenhamit nuk pranuan t’ia shisnin njeriun kryesor një klubi rival.

Dhe tani, sipas El Nacional, shansin për ta afruar një sulmues të shumëkërkuar siç është Kane e ka Real Madridi.

Megjithatë, gjiganti spanjoll është në kërkim të disa emrave specifik, siç janë Kylian Mbappe dhe Erling Haaland, prandaj kalimi i Kane në Santiago Bernabeu në këtë kohë duket pak i mundur.

Kane nuk është duke kaluar nëpër formë të mirë këtë sezon, pasi e ka shënuar vetëm një gol në 13 paraqitje në Premierligë deri tani.

28-vjeçari ka marrëveshje me Tottenhamin deri në verën e vitit 2024.


Shtuar 16.12.2021 09:33