Gerard Pique nuk del në pension në fund të sezonit

Gerard Pique është 34 vjeç dhe ka shumë fronte të hapura në jetën e tij profesionale. Madje ai ka organizuar një Kupë Botërore të Balonave nga transmetuesi i famshëm Ibai Llanos.

Në fakt, ai mblodhi rreth 15,000 njerëz në Palau Sant Jordi për të prezantuar ekipin e tij të League of Legends, duke treguar shqetësimet e tij të biznesit.

Disa mund të mendojnë se e gjithë kjo do ta përshpejtonte tërheqjen e tij nga futbolli, por asgjë nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Sipas ‘Sport’, “ndonëse Gerardi është i paparashikueshëm, në mjedisin e tij nuk besojnë se ai po mendon për pension në fund të sezonit”. /albeu.com


Shtuar 16.12.2021 09:20