Real Madrid futet në garë për lojtarin e Milan-it

Franck Kessie është një lojtar i kërkuar në të gjithë Evropën, me ekipe si Liverpool dhe Tottenham të interesuar për mesfushorin e AC Milan, i cili është një lojtar i lirë gjatë verës.

Megjithatë, dyshja angleze përballet me konkurrencë të ashpër për të siguruar shërbimet e tij me Real Madridin që tani ka hyrë në garë.

Sipas “El Nacional”, “Los Blancos” po monitorojnë 25-vjeçarin me synimin për ta marrë atë në një transferim të lirë.

I njëjti publikim pretendon se Florentino Perez, presidenti i Real Madridit, ka dërguar përfaqësues në Milano për të diskutuar mundësinë e nënshkrimit të tij.

Nuk ka ende një tregues të qartë se në cilin klub preferon të transferohet Kessie, por sigurisht që nuk ka mungesë të kërkuesve.

Liverpool dëshiron të forcojë mesfushën e tyre me James Milner që hyn në fazat e fundit të karrierës së tij, ndërsa trajneri i Spurs Antonio Conte është i vetëdijshëm për talentin e Kessie nga koha e tij në Serie A.
Real Madrid, nga ana tjetër, e sheh Kessie si një opsion më të lirë për Paul Pogba, i cili është gjithashtu një lojtar i lirë në verë, por do të kërkonte paga shumë më të larta.

“Los Blancos” kanë qenë të mprehtë në merkato kohët e fundit, duke nënshkruar transferim falas me David Alaba, i cili tashmë është vendosur pa probleme në klub, ndërsa ata po ndjekin gjithashtu Antonio Rudiger për një marrëveshje parakontrate nga Chelsea./ h.ll/albeu.com


Shtuar 8.01.2022 15:08