Barcelona firmos me sulmuesin e talentuar, është vetëm 17-vjeç

Barcelona ka firmosur me talentin 17-vjeçar Fabio Blanco.

Sulmuesi ka nënshkruar deri më 30 qershor 2024 dhe ka një klauzolë që lejon të largohet nëse paguhen 100 milion euro.

Ndërkohë, Blanco ka qenë pjesë e akademisë së Valencia që në moshën 12-vjeccare dhe verën e shkuar u transferuar në Gjermani, ku shënoi 2 gola në 8 ndeshje me Eintracht. /albeu.com/


Shtuar 8.01.2022 15:08