Real Madrid edhe me dy mungesa prej dëmtimeve

Karim Benzema dhe Dani Carvajal janë të dy dyshime për dëmtime për shkak të shqetësimeve, përpara duelit të Real Madridit në La Liga Santander me Cadiz të dielën

Los Blancos do të përballen me skuadrën e Alvaro Cervera-s pa Luka Modric, Marcelo, Marco Asensio, Rodrygo, Gareth Bale dhe Andriy Lunin, të cilët të gjithë kanë rezultuar pozitivë për COVID-19.

Rodrygo, Asensio dhe Bale ishin tre lojtarët që mund të konkurronin për pozicionin e krahut të djathtë në front, por të gjithë janë të anashkaluar dhe kjo do të thotë se Eden Hazard mund të plotësohej pavarësisht se kjo nuk ishte pozicioni i tij i natyrshëm.

Carvajal ka qenë një titullar i padiskutueshëm nën drejtimin e Carlo Ancelotti-t, por nëse ai mungon, Lucas Vazquez ose Nacho Fernandez mund të mbulohen si mbrojtës i djathtë.

Sa i përket Benzemës, francezi pritet të zëvendësohet nga Luka Joviç.

Kjo do të thotë se Ancelotti mund të jetë pa deri në tetë lojtarë në ndeshjen kundër Cadiz, me tre prej tyre që janë titullarë të padiskutueshëm./ h.ll/albeu.com


Shtuar 17.12.2021 13:33