PSG po mendon për merkaton, largohet Mbappe dhe afrohet Salah

Eliminimi i PSG kundër Manchester City në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve mund të çojë në largimin e Mbappe, i cili akoma nuk ka marrë një vendim për të ardhmen e tij.

 

Largimi i Mbappé nuk është një thashethem, është diçka që mund të jetë një realitet së shpejti. Le Parisien, një gazetë pranë udhëheqjes së PSG, shpjegon se klubi francez tashmë ka gjetur zëvendësimin e lojtarit.

Është pikërisht Salah, nga Liverpool, që është një dëshirë e vjetër e pronarëve të PSG-së të cilët tani e shohin mundësinë e nënshkrimit të tij shumë afër. Salah tashmë ka hequr dorë këtë sezon që mund të largohet nga Liverpool dhe në moshën 28 ​​vjeç mund të jetë koha për largimin e tij nga Anfield.

Le Parisien siguron që opsioni i Salah për të zëvendësuar Mbappé është shumë më i thjeshtë sesa ai i Messi dhe Cristiano Ronaldo, të cilët gjithashtu kanë pëlqyer të arrijnë PSG, veçanërisht i pari.


Shtuar 6.05.2021 10:21