PSG përgatit operacionin “fshesa”

Paris Saint-Germain pret të ketë një dimër të ngarkuar, veçanërisht kur bëhet fjalë për largimet.

Mauricio Pochettino pa shumë lojtarë të rinj që erdhën për të punuar nën urdhrat e tij gjatë verës dhe tani ka aktualisht deri në 35 lojtarë në rezervat e tyre.

Sipas L’Equipe, PSG po kërkon të largojë një numër të lojtarëve në merkaton e janarit. Klubi dëshiron të shesë të paktën katër lojtarë këtë dimër.

Mauro Icardi

Argjentinasi është në hije, siç pritej pas ardhjes së Lionel Messit. Ndarja e tij publike me Wanda Nara nuk i ndihmoi gjërat pasi ai humbi shumë nga ana profesionale, por klubi dëshiron të marrë të paktën 50 milionë euro për të.

Rafinha Alcantara

Mesfushori spanjoll është anonim këtë sezon, duke marrë vetëm 220 minuta nën këmbët e tij.

L’Equipe ka thënë se Pochettino nuk është i interesuar për të dhe se largimi i tij ka të ngjarë këtë dimër.

Sergio Rico

Portieri Sergio Rico është tashmë zgjedhja e tretë pas ardhjes së Gianluigi Donnarumma, por ai ka një kontratë deri në vitin 2024 me një pagë të konsiderueshme.

Kurzawa, Diallo, Dagba, Edimbe

Situata e Layvin Kurzawa është më e ndërlikuara, pasi klubi u përpoq ta largonte atë gjatë verës. Ai ishte një opsion në mungesë të Juan Bernat, por ardhja e vonë e Nuno Mendes e ktheu atë përsëri.

Abdou Diallo gjithashtu pritet të largohet. Largimi i 25-vjeçarit nuk është prioritet, por ai ka interes për Anglinë dhe do të shitet nëse vjen një ofertë e pranueshme.

Dagba dhe Edimbe janë lojtarë për të cilët klubi ka plane afatgjata, por ata mund të largohen në formë huazimi për të marrë më shumë minuta./h.ll/albeu.com


Shtuar 10.12.2021 15:55