PSG dhe Sevilla interesohen për lojtarin e Juventus

Arthur Melo është i gatshëm të largohet nga Juventusi, me Sevilla dhe Paris Saint-Germain që janë shfaqur si kandidatë potencialë për të siguruar nënshkrimin e tij në merkaton e  janarit.

Ish-mesfushori i Barcelonës ka luajtur vetëm tetë ndeshje deri më tani këtë sezon, pasi ka marrë pjesë në katër ndeshje të Champions League dhe katër të tjera në Serie A.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventus mund të huazojë Arthurin në janar, me gazetën italiane që raporton se Sevilla tashmë ka kontaktuar me mesfushorin brazilian.

“Ne po mendojmë për opsionet e Arthurit, duke menduar edhe për Kupën e Botës”, tha agjenti i Arthurit, Federico Pastorello, për Tuttosport disa ditë më parë.

Ndërkohë, PSG nuk e ka përjashtuar një shkëmbim të mundshëm lojtarësh në janar, me Mauro Icardi të gatshëm për të bërë udhëtimin në Torino.

Për sa u përket kërkuesve të tjerë, Lazio e ka vendosur Arthurin në radarin e tyre, megjithëse ky opsion duket të jetë më pak i realizueshëm sipas mediave italiane, ndërsa Bayern Munich dhe Liverpool raportohet se janë gjithashtu të interesuar për nënshkrimin e ish-mesfushorit të Barcelonës./h.ll/albeu.com

 

Shtuar 15.12.2021 11:37