Romagnoli akoma më afër rinovimit me Milanin

Alessio Romagnoli do të mbetet i lidhur me AC Milan nëse asgjë nuk ndërlikohet në javët e ardhshme.

Edhe pse klubi rossonero refuzoi të plotësonte kërkesat e larta të mbrojtësit, por edhe të portofolit të Mino Raiola, më në fund duket se ka një qasje të re. Nga 6 milionë euro në vit të kërkuara fillimisht nga futbollisti, negociatat kanë rifilluar për 3.5 milionë euro dhe gjithçka tregon se për një shifër afër 4, kapiteni do të vazhdojë të mbajë llastikun kuqezi edhe për tre sezone.

Në ditët në vijim do të ketë një takim të ri, por tani për tani të gjitha palët janë në të njëjtin drejtim dhe Maldini nuk u tërhoq nga presioni i Raiola, i cili shtoi synimin e Romagnolit për të vazhduar në Milano, do të bëjë marrëveshjen të konkretizohet më shpejt se sa vonë. /albeu.com


Shtuar 15.12.2021 11:37