Premier League/ Chelsea – Arsenal, formacionet e mundshme

Derbi londinez mes Chelsea dhe Arsenal do të luhet sonte me fillim nga ora 21:15.

 

Chelsea po kërkon të sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, derisa Arsenali është përshëndetur me garat evropiane.

Manchester City veçse është shpallur kampion i Premierligës dhe tani po garohet për garat evropiane.

Formacionet e mundshme për këtë ndeshje:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Jorginho, Kante, Chilwell; Ziyech, Mount; Havertz

Arsenal: Leno; Chambers, Holding, Gabriel, Tierney; Partey, Elneny; Pepe, Odegaard, Aubameyang; Lacazette.


Shtuar 12.05.2021 15:49