Portugali – Ganë, formacionet zyrtare: Ronaldo udhëheq sulmin, Leao e nis nga stoli

 

Portugalia nis ditën e sotme rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ku përballë do të këtë një ekip jo lehtë të mundshëm si Gana.

Tekniku i luzitanëve ia ka besuar sulmin Cristiano Ronaldos, ndërsa ka preferuar që ylli i Milanit, Rafael Leao ta nisë nga stoli.

Ekipet janë pjesë e Grupit H, bashkë me Uruguayin dhe Koronë e Jugut të cilët përfunduan në barazim ditën e sotme.

Formacionet zyrtare:

/albeu.com


Shtuar 24.11.2022 16:45

koment