Play-off-et e Kupës së Botës 2022: Lista e Portugalisë

Fernando Santos sapo ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për Portugalinë për gjysmëfinalen e play-off-it për Kupën e Botës 2022 në Katar kundër Turqisë më 24 mars, në mungesë të të lënduarve Renato Sanches, Ruben Dias dhe Nelson Semedo.

Padyshim që do të vëmë re praninë e Cristiano Ronaldos por edhe rikthimin e Cedric. 

Nëse Seleçao fiton kundër turqve, ata do të sfidojnë fituesin e gjysmëfinales tjetër mes Italisë dhe Maqedonisë së Veriut. /albeu.com/

Image