Pato: Jam penduar që u transferova te Chelsea

Sulmuesi Alexandre Pato ka zbuluar se nuk priste të kalonte vetëm gjashtë muaj në Chelsea në fillim të karrierës së tij.

Në janar 2016, Corinthians lejoi brazilianin të transferohej te Chelsea në një marrëveshje huazimi gjashtëmujore, Stamford Bridge u zgjodh si destinacioni për të mbajtur karrierën e tij në drejtimin e duhur.

Megjithatë, atij iu sigurua vetëm dy paraqitje në Premier League, Pato shënoi një penallti gjatë një daljeje 67-minutëshe nga pankina e zëvendësuesve kundër Aston Villas përpara se të dështonte të bënte ndikim në 64 minuta në Swansea City fundjavën e ardhshme.

Më vonë atë vit, Pato do të nënshkruante për Villarrealin, por 32-vjeçari ka zbuluar se nuk do të kishte nënshkruar për Blutë pa parashikuar një qëndrim më të gjatë.

Duke folur për “The Players’ Tribune”, ish-sulmuesi I Milan tha: “Mendova se Chelsea do të më huazonte për gjashtë muaj dhe më pas do të nënshkruaja për tre vjet. Nuk e kuptova se ata mund të thoshin jo pas huazimit.

Sikur ta dija? Do të kisha shkuar diku tjetër. Ishte për të ardhur keq, sepse po stërvitesha shumë mirë dhe trajneri (Gus Hiddink) më aktivizoi vetëm dy herë. Nuk e kuptova kurrë pse.”/ h.ll/albeu.com

Shtuar 4.11.2022 19:14