Nga Spanja: Zidane do të jetë trajneri i Francës nga 1 janari

Zinedine Zidane do te jetë trajneri i Francës duke filluar nga 1 janari 2023.

Tekniku francez nuk ka trajnuar një ekip që nga maji i vitit 2021 kur përfundoi aventurën e tij në krye të Real Madrid. Kështu, mediat spanjolle thonë se Zidane do të plotësojë ëndrrën për të drejtuar kombin e tij.

Zidane është përfolur shumë se do të jetë në krye të Francës, dhe tashmë që afrohet janari, bëhet akoma dhe më shumë e zhurmshme fjala se ai do të drejtojë kombin e tij në trofetë e ardhshëm./ h.ll/albeu.com


Shtuar 22.11.2022 10:40