Newcastle e ka seriozisht, kërkoni dy titullarët e Inter-it

Klubi anglez duke se kërkon të hyjë fuqishëm në merkato duke tentuar të afrojë lojtarë të klasit të lartë për të përforcuar ekipin.

Këtë herë , “The Times” raporton se sheikët kanë hedhur sytë nga klubi i Inter-it. Dy objektivat e tyre janë mbrojtësi holandez De Vrij dhe mesfushori kroat Brozoviç. Ky i fundit po shfaqë vështirësi në rinovimin e kontratës me klubin zikaltër por Interi është optimist se kroati do të qëndrojë tek klubi italian.

Të reja më konkrete do të ketë muajin e ardhshëm raportojnë mediat angleze./h.ll/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 11:01