Ndërron jetë ish-mbrojtësi i Tiranës

Klubi i Tiranës ka bërë një mesazh ngushëllimi në faqen zyrtare në Facebook për ndarjen nga jeta të ish-futbollistit Sadik Struga në moshën 88-vjeçare.

Ish-mbrojtësi i djathtë luajti në vitet 50’ me bardheblutë.

Postimi i klubit bardheblu

“Klubi i Futbollit Tirana shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të Sadik Struga. Klubi i bashkohet dhimbjes së familjarëve dhe shpreh nderimet për figurën e ish futbollistit i cili dha një kontribut të madh për sportin. Ai mbajti veshur fanellën e Tiranës si mbrojtës i djathtë në vitet ’50”.

Shtuar 11.03.2021 03:03