Mourinho kontakton Cavanin, Roma gati për të negociuar nënshkrimin e tij

Bordi Sportiv punon paralelisht në kërkimin e një zëvendësuesi të Mayoral që me shumë gjasa do të largohet në janar dhe Edison Cavani është opsioni që Mourinho ka hedhur në tavolinë.

Klubi kryeqytetas tashmë provoi nënshkrimin e tij verën e kaluar, por më në fund uruguaiani vendosi të mos largohej nga Man United.

Që atëherë situata e sulmuesit ka ndryshuar dhe ardhja e Cristiano Ronaldos i ka shkurtuar kuotën e minutave. Interesimi i portugezit është i tillë që ai e ka telefonuar së fundmi lojtarin për ta bindur që të mbërrijë në Romë në merkaton e ardhshme të dimrit dhe të jetë stileto e tij për pjesën e mbetur të sezonit.

Në parim, uruguaiani kishte planifikuar të shkonte në MLS ose Boca Juniors në fund të vitit, por kjo ofertë e fundit mund ta bëjë atë të ndryshojë planet e tij.

Nga ana e tij, Manchester United është i gatshëm ta lërë jashtë për të ruajtur 6 muajt e mbetur të rekordit dhe kështu të ketë më shumë hapësirë ​​për të inkorporuar lojtarë të rinj në merkaton e dimrit. Kontaktet mes dy klubeve tashmë kanë ndodhur dhe pozicionet mes të dyjave janë mjaft të afërta.

Cavani tashmë trajton një ofertë nga Roma për pjesën e mbetur të sezonit plus sezonin tjetër dhe tani do të jetë uruguaiani ai që do të ketë fjalën e fundit. /albeu.com


Shtuar 26.10.2021 14:48