Milani nis sulmin për të nënshkruar me yllin e Real Madridit

Milani ka hedhur sytë nga Alvaro Odriozola për të përforcuar krahun e djathtë të mbrojtjes. Kuqezinjtë po hasin vështirës në bisedimet me Manchester United për të rimarrë sërish Diogo Dalot, pasi klubi anglez nuk ka ndërmend ta largojë sërish portugezin.

Të gjendur përballë kësaj situate, drejtuesit e klubit nga Milanello po synojnë 25-vjeçarin e Real Madrid.

Sipas mediave italiane, dy klubet janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes dhe Odriozola me shumë mundësi do të veshë fanellën e “djallit” për sezonin e ardhshëm.


Shtuar 8.07.2021 13:40