Memphis Depay zbarkon në Barcelonë, i gatshëm për aventurën e re (VIDEO)

Depay ka arritur në Barcelonë gjatë ditët së sotme.

Sulmuesi ka nënshkruarë kontratë dy-vjeçare me ‘Blaugranët’ të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Holandezi do të bashkohet në stërvitje me klubin nga dita e mërkurë ndërsa të enjten pritet të prezanohet para mediave.

27-vjeçari erdhi në Spanjë si përforcim i lirë pasi i patë skuaduar kontrata me Lyonin.

Përveç tij gjiganti spanjoll ka transferuar edhe Sergio Agueron dhe Eric Garcian si futbollist i lirë.

Shtuar 19.07.2021 15:27