Më në fund Milani arrin akordin me Brescian për blerjen e Tonalit

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Klubi kuqezi ka bindur presidnetin Massimo Cellino të pranojë ofertën prej 7 milionë eurosh kesh dhe 3 milionë euro të tjera në formë bonusesh plus kartonin e Giacomo Olzer, i cili vlerësohet 3 milionë euro.

Një vit më parë klubi nga Milanello për huazimin e Tonalit ka derdhur në arkat e Brescia shumën e 10 milionë eurove.


Shtuar 6.07.2021 13:34