Martial bëhet i ndërlikuar për Barcelonën, futen të tjera skuadra në garë

Martial ka vendosur t’i japë fund aventurës së tij te Manchester United. Agjenti i tij tashmë ka këshilluar publikisht se francezi do të kërkonte një rrugëdalje së shpejti dhe tashmë ka disa klube të interesuara për ta marrë francezin.

Sulmuesi i intereson Barcelonës, e cila duhet të përforcojë këtë zonë, por me daljen e tij ‘joformale’ në merkato kanë hyrë më shumë skuadra në garë.

Përveç PSG-së, e cila po i ndjek me interes në rast të një largimi të mundshëm të Kylian Mbappe, i cili mbetet i pa rinovuar, në këtë ofertë sipas RMC Sport ka hyrë edhe Olympique Lyon. Ata theksojnë, se po, se rezultatet e këqija të skuadrës mund të ndalojnë ardhjen e tyre.

Në Angli ka shfaqur interesim Newcastle, e cila është ende në kërkim të yjeve në kërkim të shpëtimit të kategorisë dhe ndërmarrjes së projektit të saj madhështor. /albeu.com


Shtuar 13.12.2021 21:36