Manchester United ka paguar një shumë të majme për ta mbajtur më gjatë Onanan

Manchester United thuhet se ka paguar një tarifë të madhe për të mbajtur Andre Onanën më gjatë përpara Kupës së Kombeve të Afrikës.

AFCON mbahet çdo dy vjet dhe edicioni i këtij viti zhvillohet në Bregun e Fildishtë.

Përpara turneut, shumica e lojtarëve që merrnin pjesë u larguan herët nga klubet e tyre përkatëse për t’u përgatitur për garën.

Për shembull, ylli i Liverpool Mohamed Salah u largua pas fitores së tyre 4-2 ndaj Newcastle United në ditën e Vitit të Ri.

Megjithatë, Onana luajti për United kundër Tottenham Hotspur më 14 janar, me ndeshjen e parë AFCON të Kamerunit që u zhvillua më 15 janar.

Onana përfundoi duke humbur ndeshjen e parë të vendit të tij, por filloi në humbjen 3-1 të së premtes në mbrëmje kundër Senegalit.

Tani, është raportuar se United i kushtoi një tarifë të madhe për të mbajtur Onanën në Manchester për më gjatë.

Sipas The Athletic , United mbuloi koston e fluturimit të Onanës për ta mbajtur atë sa më gjatë.

Kostoja e përgjithshme e udhëtimit thuhet se ishte një minimum prej 91,000 eurove. /Telegrafi/


Shtuar 21.01.2024 16:31