Man City mposht Chelsean dhe “fluturon” i vetëm në krye (VIDEO)

Manchester City ka mposhtur 1-0 Chelsea duke blinduar kreun e Premier League.

Fitoren minimale skuadrës së Guardiolës ia siguroi mesfushori Kevin De Bruyne me golin e tij të realizuar në minutën e 70’.

Me ketë fitore, Man City “blidon” kreun me 56 pikë, 13 më shumë se ndjeksja më e afërt Chelsea. /albeu.com/


Shtuar 15.01.2022 15:50