Man.City beson te transferimi i yllit argjentinas

Shumë klube po bënin oferta për talentin e ri të ri argjentinas, Julian Alvarez. Ai nga River ka pasur interesin e Interit, Manchester United, Bayern, Real Madrid, Atletico, Barcelona, ​​por është Manchester City që ka fituar ‘pole position’ për të përfunduar duke fituar garën për ‘La Araña’.

Sipas Daily Mail, Manchester City shpreson të mbyllë nënshkrimin e argjentinasit në këtë dritare të merkatos. Me një klauzolë prej 20 milionë eurosh, City negocion me Riverin për të ulur shifrën.

Ata sigurojnë se bakshishi i milionerit nuk do të mbërrijë më në Manchester dhe se ekziston mundësia që ai të qëndrojë i huazuar te River, ku kontrata e tij përfundon në dhjetor të këtij viti. /albeu.com

Shtuar 25.01.2022 10:18