Torino – Juventus, formacionet zyrtare: Ronaldo-Morata dyshja e sulmit

“Derby della mole” do të zhvillohet në kuadër të xhiros së 29-të të Serie A.

Në duelin e parë triumfoi Juventusi ndaj rivalit të vjetër të qytetit.

Por, me formën e fundit dhe mungesat të cilat po përballet Pirlo, ekziston hapësira për befasi.

Për Juventusin, McKennie, Dybala dhe Arthur janë të suspenduar shkaku i thyerjes së rregullave anti-COVID-19.

Bonnucci është i infektuar me COVID-19, ndërsa Buffon mungon shkaku i kartonëve.

Demiral mungon shkaku i lëndimit. Ndërsa tek Torino, N’Koulou dhe Singo mungojnë.

Juventusit i janë ulur shanset për Scudetton, pasi qëndron 10 pikë larg Interit, ata qëndrojnë në pozitën e pestë me 55 pikë, ndërsa Torino qëndron në vendin e 17-të me 23 pikë.

Formacionet zyrtare:

Torino: Sirigu, Inzo, Bremer, Buongiorno, Vojvoda, Mandragora, Rincón, Ansaldi, Verdi ,Belotti, Sanabria

Juventus: Szczesny, Alex Sandro, Chiellini, De Ligt, Cuadrado, Chiesa, Bentancur, Danilo, Kulusevski, Ronaldo, Morata.

Shtuar 3.04.2021 05:04