Luis Enrique: Nuk më shqetësojnë lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale para ndeshjes

Luis Enrique ishte në lidhje direkte në kanalin e tij të platformës “Twitch” ku foli për Kupën e Botës dhe ku u ndoq nga më shumë se 600 mijë njerëz.

Ndër të tjera ai është pyetur se çfarë mendon nëse lojtarët duhet të bëjnë seks apo jo para ndeshjeve.

Trajneri i kombëtares spanjolle tha se seksi nuk mund të ndodhë në Botëror sepse ekipi është i mbyllur në ambiente, por në përgjithësi e konsideron të tepërt ndalimin e kësaj gjëje pasi është diëka normale.

“Këtu ata janë në klubet e tyre, lojtarët flenë në shtëpi dhe nëse ata bëjnë seks apo jo nuk më shqetëson. Mendimi i shëndoshë duhet të mbizotërojë në këtë ëështje. Unë jam pro që secili lojtar ta jetoj jetën e tij normalisht. Çfarë problemi ka nëse bëjnë seks ?!. Përkundrasi, e konsideroj të rëndësishme.

Unë kur isha futbollist e bëja me gruan time sa herë mundesha, nuk më ka penguar kjo gjë në fushën e lojës. Unë nuk jam dakort që lojtarët të kryejnë marrëdhënie në grup (qesh tekniku spanjoll)”, ka përfunduar Luis Enrique./h.ll/albeu.com


Shtuar 25.11.2022 20:20