Liverpool në garë për Benzema, me ardhjen e Mbappe në Madrid ska vend për francezin

Liverpool hidhet në sulm për të afruar Benzema raporton El Nacional.

Në rast se Mbappe do të kalojë verën e ardhshme në Bernabeu, atëherë Benzemsë do t’i hapet rruga t’i bashkohet Liverpoolit.

Që prej transferimit të tij nga skuadra e Lyon te Real Madridi, Benzema ka arritur të bëjë 578 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar 296 gola dhe 152 asistime. /albeu.com/


Shtuar 3.12.2021 17:21