Lista e transferimeve më të shtrejnta të vitit 2021, Anglia ze tre vendet e para

Në krye të kësaj tabele është ndërkombëtari anglez Jack Grealish, nënshkrimi yll i Manchester Cityt të Pep Guardiolës dhe kërkesa e shprehur e trajnerit për të cilën kampioni i Premierligës pagoi jo më pak se 117.5 milionë euro. Një tjetër kandidat për titullin anglez, në këtë rast Chelsea , pagoi 115 milionë euro për të rekrutuar Romelu Lukakun nga Interi. Një tjetër kuti në kompeticionin britanik mbyll podiumin, Manchester United , në këtë rast për 85 milionë euro të Jadon Sancho .

Këto janë 10 transferimet më të larta në tregun e transferimeve të vitit 2021

  1. Jack Grealish (tek Manchester City) për 117.5 milionë euro
  2. Romelu Lukaku (tek Chelsea) për 115 milionë euro
  3. Jadon Sancho (tek Manchester United) për 85 milionë euro
  4. Achraf Hakimi (te Paris Saint Germain) për 60 milionë euro
  5. Ben White (në Arsenal) për 58.5 milionë euro
  6. Dayot Upamecano (tek Bayern Munich) për 42.5 milionë euro
  7. Raphael Varane (tek Manchester United) për 40 milionë euro
  8. Ibrahima Konaté (tek Liverpool) për 40 milionë euro
  9. Tammy Abraham (tek Roma) për 40 milionë euro
  10. Emiliano Buendía (tek Aston Villa) për 38,4 milion €/ h.ll/albeu.com


Shtuar 23.12.2021 21:29