Lippi: Interi të magjeps, por Juve mund të bëjë gjithçka

Trajneri i kombëtares kampione të botës në vitin 2006, Marcello Lippi, foli për “La Gazzetta dello Sport”.

Aty analizoi finale e Superkupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Juventusit, e cila luhet sonte në “San Siro”: “Interi të magjeps, ka një Calhanoglu modern.

Inzaghi ka bërë që Lukaku dhe Hakimi të harrohen, ka ndërtuar ekip spektakolar. Ai tregoi se ishte një trajner i vërtetë.

Juventusi mund të bëjë gjithçka në këtë finale, beson te Morata. Allegri? Është duke luftuar për ta rregulluar ekipin dhe nëse fiton 4 Superkupa si unë, jam i lumtur. Chiesa? Është keq të heqësh dorë nga dëshira dhe golat e tij. Tani Kulusevski do të ketë hapësirë ​​dhe nuk do të shitet”.

Marcello Lippi foli edhe për dy nga protagonistët e mundshëm në fushë, si Alexis Sanchez dhe Paulo Dybala:

“Nuk e kam parë kurrë Sanchez në këto nivele, kaq të papërmbajtshëm, të jashtëzakonshëm. Dybala? Sa herë që e mban topin afër zonës së kundërshtarit, ju keni ndjenjën se diçka po ndodh, se ai mund të shënojë një gol me një goditje, një driblim, një assist. Nëse rikuperohet plotësisht mund të japë atë kontribut të madh që Juve pret prej tij”.


Shtuar 12.01.2022 16:35