Lewis Hamilton i përfshirë në marrjen e Manchester United?

Sipas Daily Mail, pronari aktual i OGC Nice nuk është kundër blerjes së Manchester United dhe për të realizuar projektin e tij, miliarderi mund të thërrasë Formula 1.

Në të vërtetë, shtatë herë kampioni i botës në F1, Lewis Hamilton, është përmendur në këtë dosje. Arsyeja? Britaniku mund të kontribuojë financiarisht dhe kështu të mbështesë CEO aktual të Ineos. Në komentet e raportuara nga mediat angleze, piloti megjithatë donte të qetësonte gjërat.

“Nuk pata kohë të diskutoja me Xhimin.Nuk mora një telefonatë nga ai për të më pyetur nëse doja të përfshihesha në këtë projekt. Nga ana tjetër, dua të përfshihem më shumë në ekipe. /albeu.com/


Shtuar 4.09.2022 16:58