Lewandowski kontaktoi 2 herë me Xavin dhe diskutoi një kontratë deri në vitin 2025

Robert Lewandowski dëshiron të transferohet te Barcelona.

Sipas Fabrizio Romano, sulmuesi i Bayernit ka kontaktuar dy herë me trajnerin katalanas Xavi. Palët diskutuan kontratën deri në vitin 2025.

Polaku nuk është duke negociuar me klube të tjera, pasi opsioni me Barçën është prioritet për të.

Sulmuesi 33-vjeçar bëri 34 paraqitje në Bundesligë sezonin e kaluar, duke shënuar 35 gola dhe duke bërë 3 asistime. Statistikat e tij janë këtu. /albeu.com/

Shtuar 19.05.2022 16:10