Lazio-Sarri, rinovimi në rrugë e sipër

SS Lazio janë të kënaqur me performancën që Maurizio Sarri po arrin të sjellë dhe së shpejti do të rishikojë kontratën e tij aktuale për t’i ofruar atij një rinovim.

Marrëdhënia mes trajnerit përfundon në verën e vitit 2023, por siç e ka pranuar publikisht përfaqësuesi maksimal i klubit romak, Claudio Lotito, ideja është që marrëveshja të zgjatet për dy sezone, deri më 30 qershor 2025.

Ish-Chelsea dhe Juventusit, zëvendësoi Inzaghin këtë verë, i cili u drejtua te Interi për të zëvendësuar Antonio Conten. Edhe pse aftësia e tyre për të menaxhuar një skuadër problematike ishte në dyshim, skuadra konkurron dhe është e gjashta në Serie A një pikë pas vendeve të Ligës së Kampionëve. Në Ligën e Evropës është i dyti dhe duket se nuk do të ketë probleme për të qenë në turin tjetër.

Lazio është gati të nisë menjëherë takimet për rinovimin, megjithëse nuk do të ketë probleme për mbylljen e marrëveshjes. /albeu.com


Shtuar 4.11.2021 10:35