Lajmi i keq për Bale, dëmtohet sërish dhe humb ndeshjen me Belgjikën

Gareth Bale nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e sotme kundër Belgjikës . Lojtari u kthye në Uells për t’u përballur me Bjellorusinë dhe në fakt e nisi ndeshjen si titullar, por u detyrua të zëvendësoj gjatë pjesës së parë.  Mjekët nga Federata e Uellsit kanë njoftuar tashmë klubin e bardhë se lojtari ka shqetësime në pulpë dhe se nuk do të luajë më për kombëtaren e tyre.

Real Madrid do t’i nënshtrohen testeve për Bale në kthimin e tij në Madrid të di shkallën e saktë të dëmtimi. Sigurisht një lajm i keq për lojtarin, i cili e ka paguar shtrenjtë rikthimin e tij me kombëtaren pasi nuk luajti asnjë minutë me Real Madridin që prej 28 gushtit të kaluar kundër Betisit.

Ancelotti raportoi në një konferencë për shtyp se futbollisti tashmë ishte regjistruar por nuk do të thirrej për ndeshjen kundër Rayo , e fundit para kësaj pauze të fundit. Surpriza ishte në ditën e ndeshjes së Uellsit kur Federata shpalli njëmbëdhjetëshen startuese me lojtarin e Real Madridit. r.t/albeu.com


Shtuar 16.11.2021 14:31