Këpuca e Artë në Premier League shkon për Harry Kane

Sulmuesi Harry Kane ka arritur të fitojë Këpucën e Artë për edicionin 2020/21.

Anglezi realizoi dhe asistoi në ndeshjen e fundit ndaj Leicester Cityt (2 – 4).

Me këtë gol, Kane këtë edicion në Premierligë e mbyll me 23 gola dhe 14 asistime.

Pra, kjo nënkupton që Kane ka fituar Këpucën e Artë për këtë edicion, derisa për të është hera e tretë në karrierë.

Ndërkohë, pas tij u rendit ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah me 22 gola.

Tottenham nga ana tjetër, përfundoi në pozitën e shtatë në tabelë.


Shtuar 23.05.2021 19:32